Showbiz

Posts Slider

Në parlamentin grek sot pritet të ratifikohet Marrëveshja e Prespës

Athinë, 24 janar - Ligjvënësit grekë pritet të votojnë sot një marrëveshje historike për ndryshimin e emrit të Maqedonisë dhe për t’i dhënë fund kontestit...

Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze për vizitë në Parlamentin e Maqedonisë

Shkup, 24 janar – Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze dhe përfaqësuesi i Sektorit kompetent për Maqedoninë nga Komisioni Evropian, Kloe Laurens Dinsdel sot do të...

Nuk do ketë çmime të dyfishta për parkingjet, Shilegov: Shkupit i duhen zona të unifikuara parkingu

Shkup, 23 janar – Transporti publik përsëri do të paguhet, ai pa pagesë zgjati vetëm dy ditë ndërkohë që kreu i komunës Petre Shilegov deklaroi...

Seanca gjyqësore për rastet “TNT” dhe “Titanik 3”

Shkup, 24 janar - Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për rastet e Prokurorisë Speciale “TNT” dhe “Titanik 3”. Rasti “TNT”...

Suarez nuk e përjashton mundësinë e rikthimit të Neymarit në Barcelonë

Luis Suarez ka lënë të kuptohet se mund të luajë sërish me lojtarin e Paris Saint-Germainit, Neymar. Braziliani ka qenë i lidhur ngushtë me një...

Posts Grid

Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze për vizitë në Parlamentin e Maqedonisë

Shkup, 24 janar – Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze dhe përfaqësuesi i Sektorit kompetent për Maqedoninë nga Komisioni Evropian, Kloe Laurens Dinsdel sot do të...

Nuk do ketë çmime të dyfishta për parkingjet, Shilegov: Shkupit i duhen zona të unifikuara parkingu

Shkup, 23 janar – Transporti publik përsëri do të paguhet, ai pa pagesë zgjati vetëm dy ditë ndërkohë që kreu i komunës Petre Shilegov deklaroi...

Seanca gjyqësore për rastet “TNT” dhe “Titanik 3”

Shkup, 24 janar - Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për rastet e Prokurorisë Speciale “TNT” dhe “Titanik 3”. Rasti “TNT”...

Suarez nuk e përjashton mundësinë e rikthimit të Neymarit në Barcelonë

Luis Suarez ka lënë të kuptohet se mund të luajë sërish me lojtarin e Paris Saint-Germainit, Neymar. Braziliani ka qenë i lidhur ngushtë me një...

Një person goditet me veturë, pëson lëndime të rënda

Strumicë, 23 janar- Mbrëmë rreth orës 20:00 në rrugën "22 Dhjetori" në Strumicë, 25 vjeçarja me iniciale L.M. nga Strumica, me veturën "Volsvagen Polo" ka...

Me gjysmë milionë euro Qeveria do të hapë tre zyra rajonale për tërheqjen e investimeve të huaja

Shkup, 23 janar - Deri në fund të vitit Qeveria e Republikës së Maqedonisë do të hapë tre zyra rajonale për tërheqjen e investimeve të...