Breaking News :

nothing found
  1. Home
  2. Author Blogs

Author: igorandonov_u4a67te7

igorandonov_u4a67te7

Nervozohet me të bijën, e qëllon me papuçe në kokë prej një largësie të konsiderueshme (Video)

Nervozohet me të bijën, e qëllon me papuçe në kokë prej një largësie të konsiderueshme (Video)

Mosmarrëveshja që ka pasur me të bijën, e ka nervozuat shumë një nënë nga Meksika dhe i është vënë pas, kur ajo iku prej shtëpisë. Derisa adoleshentja ikte me vrap, nëna e hoqi papuçen dhe…

Read More
Ligji për gjuhët, Bezhovska: Kartëmonedhat dhe monedhat e reja pas 5 viteve

Ligji për gjuhët, Bezhovska: Kartëmonedhat dhe monedhat e reja pas 5 viteve

Shkup, 23 janar – Në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat guvernatorja e BPRM-së, Anita Angellovska- Bezhovska ka komentuar Ligjit për përdorimin e gjuhëve, gjegjësisht nenin 8, paragrafi 1: “Kartëmonedhat dhe monedhat si dhe pullat postare…

Read More
Skandal Bekteshi mbrëmë në emision “pështiu” mbi fatin e pazarxhinjëve?!

Skandal Bekteshi mbrëmë në emision “pështiu” mbi fatin e pazarxhinjëve?!

Shkup, 22 janar – Që ekonomia në vendin tonë është buzë greminës nuk është ndonjë sekret. Së fundmi në opinion është diskutuar shumë për ligjin e ri të tregjeve të gjelbërta që direkisht prekin xhepin…

Read More
“Gjuha shqipe”, Osmani: Deri në majën e piramidës shtetërore

“Gjuha shqipe”, Osmani: Deri në majën e piramidës shtetërore

Shkup, 20 janar – Gjuha shqipe do të jetë zyrtare në nivel vertikal deri në majën e piramidës shtetërore nëpër rajonet ku jetojnë shqiptarët, deklaron zëvendëskryeministri Bujar Osmani. Sipas tij do të ketë edhe nga…

Read More
Xhaferi për “Naftemboriki”: Marrëveshja e Prespës në Greqi do të ratifikohet

Xhaferi për “Naftemboriki”: Marrëveshja e Prespës në Greqi do të ratifikohet

Shkup, 24 janar – Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi për gazetën greke “Naftemboriki” shpreh bindje se Marrëveshja e Prespës do të kalojë në Parlamentin grek, edhe pse thotë se nuk dëshiron që t’i…

Read More
Në parlamentin grek sot pritet të ratifikohet Marrëveshja e Prespës

Në parlamentin grek sot pritet të ratifikohet Marrëveshja e Prespës

Athinë, 24 janar – Ligjvënësit grekë pritet të votojnë sot një marrëveshje historike për ndryshimin e emrit të Maqedonisë dhe për t’i dhënë fund kontestit të gjatë diplomatik me fqinjin. Qeveria e kryeministrit grek, Alexis…

Read More
Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze për vizitë në Parlamentin e Maqedonisë

Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze për vizitë në Parlamentin e Maqedonisë

Shkup, 24 janar – Eksperti i BE-së, Mauricio Varaneze dhe përfaqësuesi i Sektorit kompetent për Maqedoninë nga Komisioni Evropian, Kloe Laurens Dinsdel sot do të vizitojnë Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Siç njoftoi pres shërbimi…

Read More
Nuk do ketë çmime të dyfishta për parkingjet, Shilegov: Shkupit i duhen zona të unifikuara parkingu

Nuk do ketë çmime të dyfishta për parkingjet, Shilegov: Shkupit i duhen zona të unifikuara parkingu

Shkup, 23 janar – Transporti publik përsëri do të paguhet, ai pa pagesë zgjati vetëm dy ditë ndërkohë që kreu i komunës Petre Shilegov deklaroi se në masat e rradhës nuk do të rritet çmimi…

Read More
Seanca gjyqësore për rastet “TNT” dhe “Titanik 3”

Seanca gjyqësore për rastet “TNT” dhe “Titanik 3”

Shkup, 24 janar – Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të vazhdojë gjykimi për rastet e Prokurorisë Speciale “TNT” dhe “Titanik 3”. Rasti “TNT” i cili ka të bëjë me rrënimin e kompleksit “Kosmos”…

Read More
Suarez nuk e përjashton mundësinë e rikthimit të Neymarit në Barcelonë

Suarez nuk e përjashton mundësinë e rikthimit të Neymarit në Barcelonë

Luis Suarez ka lënë të kuptohet se mund të luajë sërish me lojtarin e Paris Saint-Germainit, Neymar. Braziliani ka qenë i lidhur ngushtë me një kthim në Camp Nou, ku ka pasur shumë pretendime se…

Read More